ادامه تحصيل در تركيه

  مشاوره

    

    

    

    

    

   حاضرین در سایت

   ما 34 مهمان آنلاین داریم

   دانشگاه کارا دنیز و رشته های آن در (ترابزون)

   توصیف دانشگاه فنی کارادنیز از لحاظ آکادمیک و هزینه دانشگاههای ترکیه

   این دانشگاه در سال1963 در یک بنای مدرسه ابتدایی در ترابزون آغاز به کار کرد. اکنون دارای16 دانشکده، 2 مدرسه عالی، 12 مدرسه عالی آموزش شغلی، 3 انستیتو و 14 مرکز تحقیق و اجراست. دو مجتمع دانشگاه در 5 کیلومتری و 12 کیلومتری ترابزون و دو مجتمع دیگر آن در شهرهای گوموشخانه و سوردورمه قرار دارند. نسبت دانشجو به هیأت علمی22 به 1 میباشد و یکی از دانشگاههای دولتی ترکیه میباشد و عموما از بین دانشگاههای ممتاز ترکیه ، از لحاظ هزینه دانشگاههای ترکیه در سطح معمولی میباشد.

    دانشگاه به365 مجله خارجی نیز مشترک است. به غیر از نشریات ادواری و کلیه کتابها به دانشجویان به امانت داده میشود. کتابخانه در طول سال تحصیلی همه روزهای هفته تا ساعت9 شب باز است.

   اسکان و تغذیه: 4000 دانشجو در مجتمع رفاهی قانونی وابسته به سازمان اعتبار و خوابگاهها، 1800 دانشجو در مجتمع رفاهی فاتح و 150 دانشجو نیز در مجتمع واقع در مرکز شهر ترابوزان اقامت دارند. علاوه بر آنها، در شهرهای اردو ، ریزه و گوموش خانه نیز به ترتیب خوابگاههایی با ظرفیت750 نفره، 625 نفره و 790 نفره وجود دارند.

   در مجتمع رفاهی قانونی سالن غذاخوری نیز وجود دارد که دانشجویان میتوانند ناهارشان را در آن صرف نمایند. در مجتمع های رفاهی دیگر نیز غذای دانشجویان تأمین میشود.

   فعالیتهای فرهنگی: فعالیت فرهنگی دانشگاه در زمینه های تئاتر، فرهنگ عامه، هنر و موسیقی مردمی، ارکستر موسیقی پاپ، گردش، سینما میباشد. دانشگاه دارای دو سالن بزرگ و یک سالن کنفرانس است.

   تأسیسات ورزشی: دانشگاه علاوه بر میادین ورزشی فوتبال، والیبال و بسکتبال، دارای یک استخر شنای باز و یک سالن ورزشی بسته میباشد. دانشجویان در طول سال میتوانند از امکانات فوق بهره مند شوند.

   رشته های تحصیلی دانشگاه کارادنیز :

   دبیری در رشته های: تکنولوژی های رایانه ای و آموزشی، بیولوژی، علوم پایه، فیزیک، ریاضیات دوره ابتدایی، معلولیتهای شنوایی، شیمی، ریاضیات، پیشدبستانی، مشاوره و راهنمایی، کلاسداری، علوم اجتماعی، زبان ترکی، مشکلات هوشی

    فیزیولوژی، فیزیک، زبان و ادبیات انگلیسی، شیمی، ریاضیات، تاریخ، زبان و ادبیات ترکی

    اقتصاد کار و روابط صنعتی، اکونومتری، اقتصاد، مدیریت، مدیریت عمومی، مالیه، روابط بین الملل

    مهندسی در رشته های: رایانه، الکتریک ـ الکترونیک، ساختمان، عکسبرداری، زمین شناسی، ژئوفیزیک، معماری(داخل ساختمان)، معدن

    مامایی، پرستاری

    دبیری در رشته های: پیش دبستانی، کلاسداری، علوم اجتماعی، زبان ترکی استانبولی

    بیولوژی، تاریخ

    مامایی، پرستاری

   مهندسی در رشته های: عمران، زمین شناسی

    تولید گیاهی

    مهندسی صنایع جنگلی، معماری روستایی، مهندسی جنگل

    دبیری کلاسداری

    بیولوژی، فیزیک، شیمی

    مهندسی تکنولوژی امور ماهیان، مهندسی کشتی سازی، مهندسی عرشه کشتی

    مدیریت

   کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاههای ترکیه

   ادامه تحصیل در ترکیه از مقطع دیپلم متوسط

   Ankara Üniversitesi TÖMER ÖSYM:Yükseköğretim Kurulu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Ankara Üniversitesi Gazi Üniversitesi İ S T A N B U L Ü N İ V E R S İ T E S İ Yükseköğretim Kurulu Yıldız Teknik Üniversitesi MSGSÜ Hacettepe Üniversitesi Eastern Mediterranean University

   کلیه حقوق و محتويات این وب سایت متعلق به Tabrizyos.com می باشد .

   Bu site ve içeriğini oluşturan materyallerin kullanım hakları Erguvan Dersaneleri'ne aittir. İzinsiz kullanılmaz